Niedawno, bo 7 marca o 20:00 dokonał się wywiad słynnej prezenterki telewizyjnej Oprah z księciem Harrym oraz księżną Meghan Markle. O rozmowie tej szybko stało się nieprawdopodobnie głośno i do tej pory jest to jeden z czołowych tematów wśród rozmaitych tabloidów. Po wypisaniu się pary z pełnienia obowiązków w ramach brytyjskiej rodziny królewskiej oraz wyprowadzce do Stanów Zjednoczonych był to pierwszy wspólny wywiad księcia Harry'ego i Meghan. Podczas telewizyjnego spotkania z Winfrey para wyjaśniła powody swych decyzji i przedstawiła swoją wersję wydarzeń z życia na królewskim dworze. Na rozmowie ujawniły się zarzuty rasizmu, obojętności i utrwalania kłamstw pdo adresem Pałacu Buckingham.

Na dodatek, na podstawie upowszechnionego kilka dni temu sondażu ośrodka YouGov Brytyjczycy w całym tym nieporozumieniu w królewskiej rodzinie są właściwie po stronie królowej Elżbiety II jak i pozostałych członków rodziny niżeli Harry'ego i Meghan. Nie mniej jednak nie można zaprzeczyć, iż poparcie jest bardzo odmienne, zależnie od upodobań politycznych oraz wieku. Brytyjskie tabloidy dostrzegają, iż jeżeli Harry i Meghan zapragnęliby kiedyś wrócić do królewskiej rodziny, to tym właśnie wywiadem przekreślili nieodwracalnie swoją szansę. Prócz wspomnianych wcześniej kwestii para poruszyła także temat samobójczych myśli Meghan oraz tego, iż książe nie dojrzał wcześniej tego, że jest on uwięziony, jak sam podkreślił.

Prowadzący kanał w serwisie społecznościowym jakim jest YouTube, którzy zajmują się zbieraniem poszczególnych informacji Josh Pieters i Archie Manners, zachęcili 4 znawców omawiających w publikatorach sprawy królewskiej rodziny na analizę wywiadu 2 dni przed emitowaniem. Eksperci, w tym dawny prasowy sekretarz królowej brytyjskiej, omówili całą rozmowę, zarzucając tym samym Oprah Winfrey brak obiektywnego podejścia a z kolei Meghan Markle wykorzystywanie bezkompromisowego a także ostrego języka. Wywiad Winfrey z Harrym oraz księżną Meghan pokazany został w wieczorem w TVN24. Co ciekawego rozmowę tą obserwowało średnio około milion widzów. Ta telewizyjna stacja okazała się wtedy drugim z kolejności liderem rynku, mając tym samym przewagę nad Polsatem i TVN.

Jednakowoż mówi się, że wywiad ten jedynie potwierdził legendę dotyczącą Oprah jako redaktorki, która może wykrzesać z rozmówcy wszystko w najdrobniejszych szczegółach. Uwzględniając szokujące informacje książęcej pary tabloidy piszą o "telewizyjnej rozmowie dekady", chociaż Oprah przyczyniała się do tego już niejednokrotnie. Bez dwóch zdań należy przyznać, że fakt ten będzie w ciągu najbliższych tygodni z pewnością cały czas komentowany.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz