Jeszcze w zeszłym roku obiecano, że w 2020 roku Sony ukaże światu swoją świeżą produkcję, czyli PlayStation 5. W tej chwili na rynku w dalszym ciągu modna okazuje się ostatnia wersja konsoli oraz nie wygląda na to, aby zainteresowanie nią miało zmniejszać się. Mimo tego japońska firma zdecydowała się na wyprodukowanie konsoli do gier nowszej generacji, przez co fani niecierpliwie jej oczekują.

Najświeższe technologie w PS5

Japońska marka Sony już nie raz pokazywała, że jest pionierem wśród innych firm tego typu i potrafi zdziwić swoich klientów. PlayStation4 postawiła niezwykle wysoką poprzeczkę konkurencji - wszystko przez totalnie nowatorską jakość, której nigdy wcześniej nie zaoferowała żadna inna firma. Graficzne efekty, naprawdę wyczulone DualShocki, gierki najnowszej generacji - gracze bez cienia wątpliwości byli w stanie docenić tego typu opisane elementy i przez to teraz PlayStation 4 okazuje się być najszybciej zarabiającą konsolą wszech czasów.

Oczywiście nie obyło się bez kłopotów z początku premiery - Japończycy zamierzali przekroczyć wszelakie granice technologiczne (co finalnie wyszło im), ale dzień premiery oraz wcześniejsze pokazy PlayStation 4 zrodziły ambiwalentne odczucia. Klientom, obeznanym z rewolucyjną konsolą PS3, nie w 100 procentach odpowiadały chociażby pady, albowiem z początku wydawało się, że okażą się dosyć niewygodne przy grze. Faktycznie pady miały zasadniczo podmieniony kształt, aczkolwiek kłopotem się okazał premierowy model konsoli PS4. PlayStation 4 miała problemy z grzaniem się, urządzenie potrafiło także samodzielnie wyłączać się.

Aczkolwiek po pewnym czasie oraz poprawach wdrażanych na bieżąco, było jasne, że mimo wszystko firma Sony idzie w prawidłową stronę, a wypuszczona konsola do gier posiada miano bestsellera. Jednak nie okazałoby się to możliwe, gdyby nie gierki, które dużo graczy wspomina wysoce ciepło.

A czy PlayStation 5 będzie analogicznym sukcesem?

Na pewno każdy człowiek oraz pasjonat technologicznych świeżynek niecierpliwie oczekuje ukazania się nowej konsoli do gier. Sony potwierdziło, że gry poznane na PS4 ruszą na najnowszej konsoli (ale nie będzie to działało na odwrót, co wielu graczom się nie podoba). Pojawiają się na chwilę obecną pierwsze wiadomości o kłopotach z wcześniejszymi zamówieniami - ponoć japońska firma nie może się wyrobić z produkcją, choć nie wiemy, czy nie są to aby tylko fałszywe plotki. W necie pojawiają się następne wieści również o tym, że PS5 może mieć podobno problem z obrazem 4k. Mimo tego i w tym przypadku pewne nie jest, jaka będzie prawda. Wszystko się okaże w momencie premierowego ukazania się sprzętu, tj. 19 listopada tego roku.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz